Produkcja hali produkcyjnych.

przez | 18 kwietnia 2019

Produkcja hali produkcyjnych następuje po stworzoniu projektu hali stalowej. Ten ma olbrzymie znaczenie dla całego procesu i decyduje o kosztach oraz czasie realizacji. Dlatego przy jego tworzeniu, powinniśmy dokładnie przemyśleć nasze potrzeby.

Główne założenie

Teoretycznie istnieje możliwość zakupu gotowego projektu dla hali stalowej. Jednak choć jest to rozwiązanie dużo tańsze, niż stworzenie projektu od nowa, to ma swoje olbrzymie wady. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że produkcja hali produkcyjnych, powinna być dostosowana do wymogów inwestora. Gotowy, uśredniony projekt, nie jest w stanie nam tu dać takiej gwarancji. W efekcie może to skutkować nie funkcjonalnością obiektu i koniecznością jego przebudowy w przyszłości, co generuje oczywiście odpowiednie koszty. Należy też wybrać doświadczonego projektanta, który specjalizuje się w tego typu konstrukcjach. Zadbajmy też już na etapie wstępnym o dobór właściwej jakości komponentów, które są odporne na warunki atmosferyczne, wytrzymałe i dają gwarancje, że przetrwają wiele lat.

Produkcja hal stalowych

Przy samym projekcie

Uwagę powinniśmy zwrócić zwłaszcza na kształt oraz wymiar działki. Ważne jest też przeznaczenie hali. Czy ma ona być magazynowa, czy też produkcyjna? Istotne jest też to jak będą usytuowane regały w hali, jeśli ma ona być wykorzystywana jako magazynowa oraz rozmieszczenie poszczególnych elementów, w przypadku gdy hala ma służyć jako miejsce linii produkcyjnej. Kolejnym ważnym punktem jest określenie obciążenia, które będzie działać na posadzkę oraz to jaki rodzaj materiałów będzie w niej składowany. Ma to choćby olbrzymi wpływ na obciążenie ogniowe. Na etapie projektu powinniśmy też zadecydować czy w hali pracować będzie suwnica i czy istnieje prawdopodobieństwo rozbudowy hali w przyszłości. Koniecznie też zastanówmy się nad lokalizacją budynku biurowego przy hali stalowej, jeśli istnieje taka możliwość. Zwłaszcza kiedy nie chcemy wprowadzać pomieszczeń biurowych do wnętrza hali. Ostatecznie trzeba też określić liczbę osób, która będzie zatrudniona bezpośrednio w hali oraz ilość składowanego materiału. Dzięki temu oszczędzimy wszelkie koszty, które ponieślibyśmy przy zbyt wczesnej rozbudowie.

Zobacz również  Produkcja hal chłodniczych i kryteria bezpieczeństwa

Jedna myśl nt. „Produkcja hali produkcyjnych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.